Wyposażenie rowerowe

Wyposażenie rowerowe

Jazda na rowerze, szczególnie w trudnych, terenowych warunkach, wymaga pewnego osprzętu, który pomoże zachować komfort na trasie. Jakie to wyposażenie?

Odzież rowerowa dla wygody

Rowerowe ubranie powinno być przede wszystkim odpowiednio dopasowane. Zbyt duże nie będzie dobrze przylegać, a za małe – spowoduje znaczny dyskomfort podczas jazdy. Dlatego też należy dołożyć wszelkich starań, aby odzież była w odpowiednim rozmiarze. Wykonana z wysokiej jakości materiałów, jest w stanie zabezpieczyć nawet przed sporym chłodem. Jej podstawowym zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej izolacji cieplnej, a także ochrona przed uszkodzeniami skóry – na przykład w wyniku uderzenia w gałązkę. Dzięki dobrej jakości ubraniom na rower, możemy mieć pewność, że wycieczka będzie komfortowa i przyjemna.

Dobrana odzież spodnia

Komfort cieplny w trakcie wyprawy rowerowej ma pierwszorzędne znaczenie. Dlatego też bielizna termoaktywna jest elementem wyposażenia rowerowego, na który trzeba zwrócić baczną uwagę. W okresie zimowym pomoże utrzymać ciepło nawet przy niskiej temperaturze i nieprzyjemnych opadach atmosferycznych, a latem – pozwoli zachować choćby minimum chłodu przy skórze. Dzięki temu, wycieczka jest znacznie przyjemniejsza, a potliwość ciała w dużej mierze ograniczona – co także podnosi komfort jazdy. Dodatkowo, taki rodzaj bielizny jakikolwiek pot transportuje do wierzchnich warstw odzieży – pozostawiając skórę suchą i zapobiegając tym samym podrażnieniom czy otarciom.

Odpowiednie opony przepisem na sukces

Górskie bezdroża to teren szczególnie trudny, zarówno dla rowerzystów, jak i piechurów. Dobrze dobrane opony rowerowe MTB potrafią znacznie uprzyjemnić wycieczkę, a także dodać wiele komfortu. Mają ogromne znaczenie podczas jazdy po nierównościach również ze względu na ogólne trudne warunki. To oznacza, że zwykłe opony z całą pewnością nie zapewniłyby odpowiedniego komfortu podczas jazdy, a dodatkowo – sprawiłyby, że niektóre odcinki trasy byłyby po prostu nie do pokonania. Istotnym jest, aby dopasować opony do pory roku. Zimowe są dostosowane do jazdy w niskich temperaturach i w niewielkim stopniu chronią przed poślizgiem. Letnie – znoszą nawet ekstremalnie wysokie temperatury bez uszkodzenia. Jeśli to możliwe i poruszamy się po jednym typie dróg, dobrze jest również dopasować je do rodzaju nawierzchni – błotnistej, twardej lub innej. Tego typu opony także różnią się między sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *