Umywalka – jak sprzątać?

Umywalka – jak sprzątać?

Umywalka nablatowa mimo swojej wysokiej ceny jest coraz częściej wybierana jako wyposażenie łazienki. Sprawdzają się idealnie w większości łazienek i możliwy jest ich zakup w różnych kształtach. Producenci wypuszczają na rynek coraz to nowsze modele, które są kwadratowe, prostokątne oraz okrągłe, a nawet owalne. Materiały, które są używane do produkcji umywalek, to głównie ceramika oraz kamień naturalny. Warto jednak zauważyć, że coraz częściej można spotkać umywalki wykonane ze szkła hartowanego oraz metalu.
Ciekawe modele umywalek znajdziecie na tanialazienka.com

Wielkość łazienki

Nie ma także znaczenia, jak dużą łazienkę posiadamy, ponieważ umywalki nablatowe są dostępne w różnych rozmiarach. Niektóre firmy oferują także budowę umywalki na specjalne zamówienie klienta. Taka umywalka będzie w pełni dostosowana do powierzchni jaka jest do dyspozycji. Na uwagę zasługuje także swoboda użytkowania oraz łatwość zachowania porządku. Kształt umywalki sprawia, że woda nie rozlewa nam się po całej łazience podczas mycia rąk, a brak wolnych przestrzeni zapobiega pozostawaniu brudu na krawędziach.

Sprzątanie umywalki

Dlatego nie musimy poświęcać dużo czasu na sprzątanie, ponieważ wystarczy lekkie przetarcie kurzu i nasza umywalka z powrotem jest idealnie czysta. Ludzie, którzy cenią sobie naturalność z pewnością wybiorą umywalkę nablatową wykonaną z kamienia naturalnego. Oczywiście standardowe umywalki są zdecydowanie tańsze, ale czasami warto zapłacić więcej i być zadowolonym z efektów. Żeby korzystanie z umywalki było komfortowe dobrze jest użyć niższy zestaw umywalkowy. W tym celu doskonale się sprawdzi szafka ustawiona pod umywalką. Żeby zamontować takie urządzenie będziemy musieli wyciąć otwór oraz odpowiednio zabezpieczyć krawędzie, żeby żadna wilgoć się nie przedostawała. Zachowanie czystości w łazience sprawia, że korzystanie z niej potrafi być bardzo przyjemne.

Właściwe czyszczenie

To właśnie w toalecie znajduje się najwięcej bakterii, które możemy usunąć przy pomocy preparatów czyszczących i odkażających. Na uwagę zasługuje także instalacja baterii, która powinna się znajdować na właściwej wysokości. Musimy pamiętać, żeby ręce mogły być trzymane wygodnie podczas mycia i nie powodowały zbędnego zmęczenia. Bardzo ważny jest także wybór baterii, ponieważ kupując umywalkę od jego producenta, a baterię od innego możemy się czasem nieprzyjemnie zaskoczyć. Elementy te często do siebie nie pasują, ponieważ producenci posiadają własne unikalne systemy oraz rozmiary. Dlatego najlepszym sposobem jest zakup całego kompletu, ponieważ wtedy jest pewność, że wszystko będzie do siebie pasować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *