Skup nieruchomości – kiedy jest dobrym wyborem?

Skup nieruchomości – kiedy jest dobrym wyborem?

Większość transakcji sprzedaży i zakupu nieruchomości odbywa się bezpośrednio pomiędzy stronami lub z asystą biura nieruchomości. Właściciele domów, mieszkań czy działek mogą też skorzystać z pomocy skupów nieruchomości. Kiedy warto je wybrać? Oto 3 sytuacje, gdy warto pomyśleć o kontakcie ze skupem! Zobacz też artykuł napisany we współpracy z lontegro.pl.

1. Potrzebna szybka gotówka

Najczęściej skup nieruchomości za gotówę wybierany jest w sytuacji, gdy liczy się czas transakcji i jak najszybsze uzyskanie pieniędzy.

Skupy zajmują się bezpośrednim odkupem nieruchomości od właścicieli, co oznacza, że transakcja może wtedy odbyć się nawet w parę dni. Dzięki temu można szybko uzyskać potrzebne pieniądze, na przykład na kupno innej nieruchomości, zapłatę długów.

2. Zamieszkanie w innym mieście, kraju

Jak bezpiecznie sprzedać dom czy mieszkanie, gdy na co dzień mieszka się w innym mieście albo kraju?

Ze skupów nieruchomości często korzystają też osoby, które na co dzień przebywają w innym miejscu niż nieruchomość przeznaczona na sprzedaż. Wtedy częste dojeżdżanie do nieruchomości, by pokazać ją klientom, byłoby dla nich problematyczne.

Jako że skup nieruchomości pozwala na natychmiastowe jej odkupienie, można wtedy zawrzeć transakcję w ciągu kilku dni i od razu dostać gotówkę.

3. Problemy ze sprzedażą nieruchomości

Warto też wskazać, że skup nieruchomości za gotówę będzie bardzo pomocny wtedy, gdy dom, mieszkanie, działka czy kamienica nie przyciągają uwagi klientów.

Skupy odkupują nieruchomości w różnych stanach technicznych, prawnych, w tym te do remontu, zadłużone, z lokatorami. Można też sprzedać w nich udziały w nieruchomościach, na przykład otrzymanych w spadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *