Potrzebujesz wzór kontraktu managerskiego? Zamów go u prawnika!

Potrzebujesz wzór kontraktu managerskiego? Zamów go u prawnika!

Kontrakt menedżerski to rodzaj umowy zawieranej z menedżerem, który ponosi odpowiedzialność za zarządzanie danym przedsiębiorstwem. Czasami jeśli chodzi o obowiązki managera to może być konieczne nadzorowanie wielu funkcji lub obszarów związanych z firmą. W Internecie są gotowe wzorce umów tego typu, ale warto podejść do tematu profesjonalnie i zdecydować się pomoc prawnika w tej kwestii. Zastanawiasz się dlaczego lepiej jest skorzystać z pomocy prawnika? Ile taki wzór może kosztować?

W jaki sposób zawiera się kontrakt managerski?

By kontrakt managerski mógł zostać zawarty trzeba sporządzić odpowiednią umowę. Najczęściej jest to po prostu rodzaj umowy cywilnoprawnej nienazwanej, w której zostają ustalone stosunki między managerem a przedsiębiorstwem, dla którego będzie wykonywał swoje usługi.

Zarządzanie pomiędzy stronami reguluje właśnie kontrakt managerski, w którym muszą zostać jasno określone wszystkie prawa oraz obowiązki, kwestie związane z wynagrodzeniem, kwestie ponoszenia odpowiedzialności oraz czas na jaki umowa została sporządzona. W takim kontrakcie może znaleźć się także klauzula mówiąca o zakazie konkurencji, poufności wszystkich szczegółowych informacji oraz RODO.

Jeśli chodzi o kontrakt managerski to może on posiadać dwie formy. Wszystko zależne jest od managera, z którym umowa zostanie zawarta:

– Pierwszym kontraktem jest kontrakt managerski B2B – zawiera się go z managerem, który posiada własną firmę.

– Drugim rodzajem jest kontrakt managerski B2C – zostaje zawarty z managerem, który własnej firmy nie posiada.

Dlaczego warto zamówić wzór kontraktu managerskiego w kancelarii prawniczej?

Profesjonalny kontrakt managerski musi szczegółowo określać wszystkie kwestie dotyczące wykonywanych usług związanych z zarządzaniem. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnych usług kancelarii. Jak taki wzór zamówić?

W kancelarii prawniczej możesz albo kupić gotowe umowy np. na porady.prawne.online, która bez problemu można dopasować do swoich potrzeb, albo zlecić przygotowanie całkowicie nowej.

Kiedy zdecydujesz się na stworzenie nowej umowy od postaw, zostanie ona stworzona całkowicie pod Ciebie, uwzględniając wszystkie Twoje potrzeby.

Ile trzeba zapłacić za przygotowanie wzoru kontraktu managerskiego?

Jeśli zdecydujemy się na gotowy wzór kontraktu managerskiego musimy liczyć się z kosztem około 200 złotych. Natomiast przygotowanie kontraktu od zera najczęściej kosztuje od około 300 do 500 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.