Nowoczesny prysznic. Jakie wyposażenie łazienkowe wybrać?

Nowoczesny prysznic. Jakie wyposażenie łazienkowe wybrać?

Wygodną, funkcjonalną łazienkę można urządzić także w modnym teraz stylu nowoczesnym. Przy aranżacji wnętrza warto zwrócić wtedy szczególną uwagę na prysznic. Podpowiadamy, jakie wyposażenie kupić, by stworzyć idealną strefę prysznicową.

Prysznic w nowoczesnym stylu

Jasne kolory, proste, geometryczne kształty, brak zbędnych ozdobników – łazienka w nowoczesnym stylu to dzisiaj najpopularniejszy wybór. Na jej podłodze można zobaczyć płytki imitujące drewno, beton lub kamień, a na ścianach proste, białe czy szare kafelki. Bardzo modne są także płytki w stylu marokańskim – z etnicznymi ornamentami.

W takiej łazience może zagościć też nowoczesny prysznic. Nie tylko powinien wpisywać się we współczesne założenia aranżacyjne. Powinien być również funkcjonalny, aby korzystanie z niego każdego dnia było praktyczne, komfortowe i bezpieczne. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na dobór tego wyposażenia łazienkowego.

Kabina prysznicowa – walk in i bez brodzika

We współczesnych łazienkach zamiast popularnych kiedyś pryszniców z wysokim brodzikiem stosuje się inne konstrukcje – proste kabiny typu walk in lub z uchylnymi drzwiami, które uzupełnione są niskim brodzikiem albo w ogóle nie mają brodzika.

Świetnym wyborem będą drzwi prysznicowe firmy Aquaform, które wykonane są z wysokiej jakości szkła hartowanego wykończonego eleganckimi, chromowanymi okuciami i uchwytami.

Nowoczesne kabiny dobrze wyglądają wtedy, gdy montowane są narożnie, ale również często wybierane są kabiny wnękowe, kabiny przyścienne – dotykające ściany tylko jedną płaszczyzną, a także kabiny wolnostojące, które sprawdzą się w dużych łazienkach.

Funkcjonalne baterie i panele natryskowe

Aby komfort korzystania z nowoczesnej łazienki był jeszcze większy, warto zakupić odpowiedni zestaw natryskowy. Duet bateria i natrysk może mieć różne warianty.

Do nowoczesnych przestrzeni znakomicie sprawdzą się proste baterie, także montowane podtynkowo. Można też wybrać baterię termostatyczną, która wyrównuje wahania temperatury. Taką funkcję oferują baterie łazienkowe frmy Crome – polskiej firmy specjalizującej się w produkcji jakościowej armatury.

Komfortowym wyborem do łazienki będzie też natrysk z deszczownicą jako panel. Warto sprawdzić panele natryskowe i natryski firmy Corsan, które wyróżniają się stylowym designem i mają szeroką gamę funkcji. Łączą rolę natrysku oraz baterii łazienkowej. Wybrane z nich wyposażone są również w relaksujący hydromasaż, który może przemienić łazienkę w prawdziwy salon Spa.

One thought on “Nowoczesny prysznic. Jakie wyposażenie łazienkowe wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *