Jakie buty wybrać dla dziecka, które zaczyna chodzić?

Jakie buty wybrać dla dziecka, które zaczyna chodzić?

Kiedy dziecko postawi pierwsze kroki, to należy zdecydować się na kupno butów, które będą właściwie dobrane. Jest to kwestia bardzo ważna, bo kiedy zdecydujemy się na buty pierwsze z brzegu to, możemy zaburzyć naturalny rozwój ruchowy pociechy. Jeśli jednak będziemy się przy wyborze kierować pewnymi kryteriami to z pewnością dobierzemy takie obuwie, które świetnie się sprawdzi, a stawiane pierwsze kroki malucha będą pewne i stabilne.

Buty roczki, jakie powinny być?

Przede wszystkim buty do nauki chodzenia powinny być bardzo wygodne i elastyczne. Jest to bardzo ważne kryterium, bo maluch ma mieć pewność, że każdy stawiany przez niego krok nie będzie utrudniony ze względu na niewłaściwie dobrane obuwie. Jeśli chodzi o zapięcie to nie powinniśmy wybierać butów dla dziecka, które są wyposażone w rzepy i różnego rodzaju zamki. Pod względem zdrowotnym zdecydowanie lepiej sprawdzą się buty, które będą wiązane. Tym sposobem mamy większą kontrolę nad tym, aby stopa dziecka była stabilna i jej położenie zawsze jak najbardziej właściwe. Takie obuwie można nabyć w sklepie internetowym dlastopy.pl

Fakty i mity na temat butów do nauki chodzenia

Obecnie pierwsze buty dla dziecka dobierane są pod całkiem innymi kryteriami, jak odbywało się to jeszcze kilka lat temu. Kiedyś, jak zastanawialiśmy się, jakie buty dla maluszka okazałyby się najlepsze to zaraz padała odpowiedź, że najlepsze będą sztywne i stabilne. Teraz wybiera się raczej buty, które są miękkie i elastyczne, a chodzenie w nich jest bardzo zbliżone do stąpania po ziemi boso. Jest to o wiele lepiej sprawdzające się pod względem zdrowotnym rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *