Jaki lekarz zajmuje się migrenami? Zobacz, do kogo się udać!

Jaki lekarz zajmuje się migrenami? Zobacz, do kogo się udać!

Nie istnieje specjalność lekarska skupiona wyłącznie na diagnozowaniu i leczeniu migrenowych bólów głowy. Do jakiego lekarza warto więc się udać, gdy pojawiają się silne bóle i inne nieprzyjemne objawy migreny?

Lekarz pierwszego kontaktu

W przypadku podejrzenia dolegliwości jak migrena jaki lekarz pomoże w jej zdiagnozowaniu i wyleczeniu?

Najczęściej w pierwszej kolejności osoby doświadczające migreny udają się do lekarza rodzinnego, czyli inaczej do lekarza POZ – podstawowej opieki zdrowotnej.

Lekarz POZ może postawić wstępną diagnozę oraz zalecić leczenie na podstawie leków wydawanych na receptę. Również może on skierować pacjenta do specjalistów, aby przeprowadzić dokładną diagnostykę przyczyn bólu i dobrać właściwe metody postępowania.

Neurolog – migrenolog

Z migreną najlepiej udać się do lekarza specjalizującego się w działaniu układu nerwowego, czyli do neurologa. Neurologia jest dziedziną, która skupia się na obwodowym i ośrodkowym układzie nerwowym, w tym także na mózgu.

U lekarza jak neurolog migrena może zostać zdiagnozowana, a następnie może on zalecić najskuteczniejsze metody leczenia.

Neurolodzy, którzy specjalizują się w leczeniu migren, bywają również określani jako migrenolodzy.

Psychiatra

Warto też wskazać, że jako specjalista od migreny może również występować psychiatra. To lekarz, który zajmuje się dolegliwościami psychicznymi. Ma on prawo do wystawiania recept, zwolnień – nie należy mylić go z psychologiem.

Wizyta u psychiatry wskazana jest również wtedy, gdy wraz z migreną występują inne dolegliwości jak depresja czy zaburzenia lękowe. Wówczas może on również zalecić odpowiednie leczenie na bazie leków na receptę. Psychiatra może też prowadzić leczenie w porozumieniu z neurologiem online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *