Jak zawierać bezpieczne umowy? 3 ważne porady

Jak zawierać bezpieczne umowy? 3 ważne porady

Zamierzasz niedługo wynająć mieszkanie i podpisać umowę z właścicielem? A może zawierasz umowę pożyczkową lub kupujesz ubezpieczenie? Aby umowa nie niosła ze sobą ryzyka i nie wpędziła w problemy, sprawdź poniższe porady!

1. Zawsze czytaj umowę

Ze względu na pośpiech, niechęć czy zbyt techniczny język często nie czytamy umów. To kardynalny błąd popełniany nadal przez wiele osób. Umowa z podwykonawcą, bankiem, ubezpieczycielem czy pracodawcą – niezależnie od tego, na jakiej umowie mamy złożyć swój podpis, należy ją przeczytać od deski do deski.

Sygnowane umowy warto zachować. Gdy umowa podpisywana jest przez internet, można ją zapisać na dysku lub wydrukować.

2. Zapoznaj się z dodatkowymi dokumentami

Przy zawieraniu umowy warto zapoznać się nie tylko z jej zapisami, ale także z zapisami dodatkowych dokumentów, jakie są do niej dołączone.

Przykładowe rodzaje dodatkowych dokumentów:
– OWU – ogólne warunki ubezpieczenia
– OWUL – ogólne warunki umowy leasingu
– tabela opłat i prowizji
– regulamin świadczenia usług

3. Skorzystaj z usługi opiniowania umów

Aby uniknąć niebezpieczeństwa, wzór umowy najmu czy umowy kredytowej warto skonsultować z ekspertem. Usługa opiniowania umów oferowana jest obecnie przez praktycznie każdą kancelarię prawną.

Pomoc prawnika można otrzymać obecnie nie tylko podczas wizyty w kancelarii. Gdy nie można udać się do niej osobiście, w takim przypadku rozwiązaniem są usługi świadczone na odległość, w tym porady prawne przez telefon oraz internet. Umowę do przygotowania opinii przekazuje się prawnikowi przez e-mail.

Źródło: https://porady.prawne.online/opracowania/umowy/najem/

One thought on “Jak zawierać bezpieczne umowy? 3 ważne porady

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.