Jak pozbyć się nieświeżego oddechu i jak mu zapobiegać?

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu i jak mu zapobiegać?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pozbyć się nieświeżego oddechu i jak mu zapobiegać, powinieneś przeczytać ten artykuł.

5 najważniejszych przyczyn nieświeżego oddechu

Nieświeży oddech może być poważnym problemem. Jest to spowodowane przez bakterie i wirusy gromadzące się w jamie ustnej. Przyczyny zwykle nie są oczywiste, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby się ich pozbyć.

5 najważniejszych przyczyn nieświeżego oddechu:

1) Palenie: Palenie jest główną przyczyną nieświeżego oddechu. Wpływa również na zdrowie płuc i innych części ciała.
2) Zła higiena jamy ustnej: obejmuje to szczotkowanie, nitkowanie, używanie płynu do płukania jamy ustnej i używanie urządzeń dentystycznych, takich jak skrobaczka do języka, czy irygator

3) Choroba refluksowa przełyku: ta choroba powoduje, że kwas żołądkowy cofa się do gardła, powodując nieświeży oddech.

4) Infekcja bakteryjna: bakterie gromadzą się na języku i dziąsłach, powodując nieprzyjemny zapach.

5) zmniejszone wydzielanie śliny (kserostomia) Ślina jest ważną częścią procesu trawienia. Nawilża pokarm, zaczyna go żuć i rozkładać, a także odgrywa rolę w trawieniu. Kiedy produkcja śliny spada z powodu pewnych schorzeń, wiele osób doświadcza suchości w ustach, takich jak trudności w połykaniu, ból gardła, nieświeży oddech i odwodnienie.

Jeśli oprócz informacji na temat nieprzyjemnego zapachu z ust, interesuje Cię również wybielanie zębów Gliwicie to zachęcamy do zapoznania się z tym tematem.

Jak zapobiec ponownemu pojawieniu się nieświeżego oddechu w twoim życiu?

Nieświeży oddech może być dla niektórych ogromnym problemem. To nie tylko krępujące, ale może również prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak przewlekły nieświeży oddech. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec nawrotowi nieświeżego oddechu w Twoim życiu.

Obejmują one:
-Myj zęby dwa razy dziennie pastą do zębów zawierającą sodę oczyszczoną lub nadtlenek
-Unikaj pokarmów zawierających czosnek lub cebulę, które mogą powodować wytwarzanie przez organizm większej ilości związków powodujących nieprzyjemny zapach
-Pij dużo wody i unikaj słodkich napojów, takich jak soki owocowe i napoje gazowane

Podsumowując, aby pozbyć się nieświeżego oddechu, należy zrozumieć, dlaczego do niego dochodzi i co można zrobić, aby go powstrzymać. Nieświeży oddech jest wywoływany przez bakterie znajdujące się w jamie ustnej. Jest on powodowany przez spożywane pokarmy i sposób ich spożywania. Na ilość bakterii w jamie ustnej może mieć wpływ także dieta. Spożywanie zbyt dużej ilości cukru i alkoholu może zwiększyć ilość bakterii w jamie ustnej. Aby pozbyć się nieświeżego oddechu, należy regularnie czyścić jamę ustną. Obejmuje to szczotkowanie zębów, nitkowanie i płukanie jamy ustnej. Te czynności pomogą pozbyć się przykrego zapachu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *