Jak działają olejki doTERRA?

Jak działają olejki doTERRA?

Moc olejków eterycznych znana jest już od wielu pokoleń. Są one szczególnie cenione przez miłośników medycyny niekonwencjonalnej. Wyróżniają się one działaniem terapeutycznym. Marka doTERRA dba o najwyższą jakość swoich produktów – bazują one na naturalnym, a jednocześnie wartościowym składzie. Są wolne od chemicznych związków oraz konserwantów, które mogłyby obniżyć skuteczność mieszanek – właśnie dlatego taki zakup opłaca się najbardziej.

Zgodność z normami i standardami

Olejki doTERRA produkowane są ze starannie wyselekcjonowanych roślin. Pochodzą one ze sprawdzonych oraz certyfikowanych upraw. Tutaj nie ma miejsca na przypadek! Trzeba także zaznaczyć, że zbierane są one w odpowiedniej fazie wzrostu. Pozyskiwany ekstrakt pochodzi przez liczne kontrole oraz badania laboratoryjne. W ten sposób potwierdza się ich zgodność z rygorystycznymi normami oraz standardami. Stosowanie olejków eterycznych jest w pełni bezpieczne, jednak należy uważać na reakcje alergiczne. Osoby nadwrażliwe na dany składnik mieszanki nie mogą jej stosować. Oprócz tego nie zaleca się nakładania substancji na błony śluzowej. W zdecydowanej większości przypadku stężenie składników aktywnych jest bardzo wysokie, a więc lepiej rozcieńczyć produkt z olejkiem bazowym.

Proste i przyjemne stosowanie

Olejki eteryczne są całkowicie bezproblemowe w stosowaniu. Zadowoli to w szczególności osoby, które nie chcą poświęcać na to zadanie zbyt dużej ilości czasu. Na uwagę zasługuje możliwość wdrożenia aromatycznych mieszanek do rytuałów pielęgnacyjnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać je do kąpieli lub wykorzystać podczas masażów terapeutycznych. Trzeba dodać, że wiele osób rozpyla olejki w mieszkaniu. Unoszący się zapach pozytywnie wpływa na samopoczucie. To, jak działa konkretny produkt zależy od jego składu. Marka doTERRA posiada wyjątkowo różnorodny asortyment – wszystko po to, aby każdy mógł znaleźć wariant odpowiedni dla siebie.

Skuteczne działanie

Olejki doTERRA zastosowanie uzależnione jest od typu mieszanki – przed zakupem warto zapoznać się ze specyfikacją, aby dowiedzieć się, jakie korzyści zapewnia produkt. Ogromną zaletą jest fakt, że nie musimy ograniczać się do kilku aromatów. Warto przetestować jest wiele różnych opcji, tak aby znaleźć najkorzystniejszą. Sporą popularnością cieszą się olejki wykonywane z m.in.:

– Mięty pieprzowej – to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy borykają się z rozmaitymi problemami trawiennymi. Olejki wykonane z omawianej rośliny dobroczynnie wpływają na metabolizm. Dodatkowym atutem jest fakt, że zmniejszają one dolegliwości bólowe, chronią przed nudnościami, czy też wymiotami.
– Lawendy – takie olejki wybierane są przede wszystkim przez tych, którzy żyją szybko i mają na głowie sporą ilość obowiązków. Pozwalają one skutecznie się wyciszyć, a jednocześnie redukują stres. Dodatkowym atutem jest fakt, że ułatwiają one zasypianie.
– Cytryny – substancje pozyskiwane z omawianego owocu dodają sił witalnych, a jednocześnie poprawiają nastrój oraz ogólne samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *