Jak działa skup mieszkań? Rodzaje skupowanych nieruchomości i przebieg transakcji

Jak działa skup mieszkań? Rodzaje skupowanych nieruchomości i przebieg transakcji

Przygotowanie zdjęć, wystawienie ogłoszenia, obsługa klientów – czy można sprzedać mieszkanie bez tych wszystkich kroków? Tak! Wystarczy skorzystać z pomocy skupu nieruchomości.

Dlaczego warto sprzedać mieszkanie w skupie nieruchomości?

Skup nieruchomości specjalizuje się w ich odkupie od właścicieli. Można sprzedać w nim również mieszkanie lub udziały w mieszkaniu. Właściciele lokali wybierają skup mieszkań investore.pl za gotówę jako alternatywę dla standardowej transakcji, ponieważ usługi skupów związane są z wieloma korzyściami.

Skup nieruchomości – korzyści:
– bezpłatna wycena nieruchomości
– szybka realizacja transakcji
– natychmiastowa wypłata
– brak skomplikowanych formalności
– możliwość odsprzedaży niemalże każdej nieruchomości
– bezpieczeństwo transakcji

Jakie mieszkanie odkupi skup nieruchomości?

W skupach mieszkań można sprzedać niemalże każdą nieruchomość spełniającą podstawowe wymogi związane z lokalizacją. Skupy koncentrują się na większych miastach i na miejscowościach turystycznych.

Skup może nie tylko odkupić lokal bez obciążeń, ale także zadłużony – z kredytem hipotecznym, komornikiem, mieszkanie z lokatorem czy umową dożywocia.

Jak przebiega transakcja ze skupem nieruchomości?

Pierwszym etapem jest wycena nieruchomości, która przeprowadzana jest przez rzeczoznawcę. We współpracy ze skupem przygotowuje on niezobowiązującą wycenę. Gdy klient zgadza się na ofertę, strony od razu mogą umówić się na wizytę u notariusza.

Najczęściej skup mieszkań za gotówę może zrealizować transakcję z klientem już w ciągu 2-5 dni roboczych. Od razu po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży w biurze notariusza skup przelewa pieniądze na konto klienta.

2 thoughts on “Jak działa skup mieszkań? Rodzaje skupowanych nieruchomości i przebieg transakcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *