Frezowanie i toczenie na zlecenie – jak wybrać najlepszy zakład?

Frezowanie i toczenie na zlecenie – jak wybrać najlepszy zakład?

Aby otrzymać elementy frezowane i toczone, nie trzeba dysponować własnym zapleczem w postaci maszyn do obróbki skrawaniem. Teraz wiele firm zleca usługi frezarskie i tokarskie. Jak wybrać najlepszy zakład świadczący tego typu usługi?

1. Zakres usług

W pierwszej kolejności należy sprawdzić, jakie usługi oferuje zakład zajmujący się obróbką skrawaniem. Dwie najczęściej zlecane z nich to toczenie oraz frezowanie, które pozwalają na uzyskanie zróżnicowanych przedmiotów o szerokim zastosowaniu.

Warto także zwrócić uwagę, jaki jest przewidywany termin otrzymania gotowych przedmiotów. Ma to duże znaczenie wtedy, gdy mają być one dostępne jak najszybciej.

2. Park maszynowy

Drugim ważnym czynnikiem, gdy zleca się usługi frezarskie Warszawa i tokarskie, jest park maszynowy, jakim dysponuje firma.

Obróbka może być prowadzona dwoma metodami:
– ręcznie,
– numerycznie (CNC).

Ręczna obróbka jest tańsza, lecz mniej precyzyjna od CNC. Gdy przedmioty mają wyróżniać się jak najwyższą dokładnością, wskazane jest zastosowanie obróbki komputerowej.

Warto też sprawdzić zakres pracy poszczególnych osi urządzeń posiadanych przez zakład.

3. Opinie klientów

Trzecim istotnym czynnikiem, gdy wybiera się firmę prowadzącą usługi frezarskie lub tokarskie, są opinie klientów.

Z opiniami klientów na temat usług toczenia i frezowania można zapoznać się w sieci, a także na stronach firm w postaci referencji. Wybór sprawdzonej firmy świadczącej toczenie i frezowanie to pewność, że współpraca z nią będzie odbywała się na korzystnych warunkach i bezproblemowo.

One thought on “Frezowanie i toczenie na zlecenie – jak wybrać najlepszy zakład?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *