Duńskie rozliczenie roczne – termin. Do kiedy je wykonać?

Przedsiębiorcy oraz osoby fizyczne, które nie prowadzą swojej działalności w Danii, muszą regularnie rozliczać się z fiskusem – SKAT (Skattestyrelsen). W jakim terminie należy wykonać rozliczenie roczne w Danii?
Czym jest rozliczenie roczne?
Termin rozliczenia rocznego odnosi się do rozliczenia z poprzedniego roku podatkowego. Ma ono na celu złożenie deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym. Następnie, zależnie od obliczonego podatku, konieczna może być jego dopłata lub też Urząd zwraca go podatnikowi.
Obowiązek jak rozliczenie roczne biznesu w Danii dotyczy każdego przedsiębiorcy prowadzącego w tym kraju swoją działalność gospodarczą. Rodzaj rozliczenia jest przy tym zależny od formy prowadzenia działalności.
Rozliczenie roczne w Danii – do kiedy je wykonać?
Przepisy wskazują, że duńskie rozliczenie roczne należy wykonać w terminie do 1 lipca za poprzedni rok podatkowy.
Zatem do 1 lipca należy złożyć w duńskim Urzędzie Skarbowym SKAT swoją deklarację podatkową. Przekroczenie tego terminu może spowodować nałożenie kary, dlatego warto o nim pamiętać.
Po 2 lipca SKAT zaczyna rozsyłać do podatników dokument określany jako Årsopgørelse. Znajduje się w nim decyzja podatkowa, w której zawiera się suma dopłaty albo zwrotu podatku.
Warto też wskazać, że rozliczenie roczne biznesu w Danii można skorygować. Przedsiębiorcy mają na to 3 lata. Ten sam czas odnosi się także do odwołania się od decyzji SKAT.
Jeśli duńska firma to Twój pomysł na biznes zapoznaj się szczegółowo z naszym wpisem.
Jak nie zapomnieć o rozliczeniu rocznym w Danii?
Chcesz mieć pewność, że duńskie rozliczenie roczne zostanie wykonane w terminie? W takim przypadku możesz zapisać termin 1 lipca, by pamiętać o nim i spełnić swój obowiązek.
Druga opcja polega na skorzystaniu z pomocy biur rachunkowych. Eksperci z biura mogą kompleksowo wykonać rozliczenie roczne biznesu w Danii dla swojego klienta. Zadbają wtedy o dokładne obliczenie podatku i terminowe przekazanie deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego.