Co powinien wiedzieć przedsiębiorca przed zatrudnieniem pracowników w Danii?

Co powinien wiedzieć przedsiębiorca przed zatrudnieniem pracowników w Danii?

Zamierzasz zdecydować się na wprowadzenie swoich produktów lub usług na duński rynek i potrzebujesz tam swoich pracowników? Zobacz, jakie praktyki zatrudnienia obowiązują w Danii i jak łatwiej zatrudnić tam personel!

Jakie zasady pracy obowiązują w Danii?

Każdy przedsiębiorca, który chciałby rozwijać swój biznes w Danii i planuje zatrudnienie tam pracowników, musi pamiętać o tym, by przestrzegać przepisów dotyczących pracy.

Obecnie praktyki zatrudniania w Danii regulują przede wszystkim obowiązujące w tym kraju prawo pracy, a także układy zbiorowe pracy, które dotyczą różnych branż.

Podstawowe zasady pracy w Danii:
– Obowiązuje 37-godzinny tydzień pracy.
– Pracownik ma 25 dni płatnego urlopu rocznie.
– Zakaz dyskryminacji na rynku pracy.
– Konieczność przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.
– Podstawowy dokument określający stosunek pracy to umowa o pracę.
– Koszt zatrudnienia pracownika w Danii ponosi pracodawca.
– Pracodawca odprowadza za pracownika podatki i składki oraz inne opłaty.

Jak zatrudniać pracowników w Danii?

Przedsiębiorcy z innych krajów mogą wybrać zatrudnienie pracowników w Danii bezpośrednio, zakładając w tym kraju swoją filię. Mogą również zdecydować się na obsługę eor dania, która rekomendowana jest dla firm dopiero wchodzących na zagraniczne rynki.

EOR (Employee of Record, Employer of Record) to usługa określana jako pracodawca formalny. Polega ona na przekazaniu firmie zewnętrznej obowiązków dotyczących kadr i płac przy zatrudnianiu pracowników.

Dla pracodawcy oznacza to niższy koszt zatrudnienia pracownika w Danii, zredukowanie ryzyka związanego z niedopełnieniem obowiązków wynikających z prawa pracy oraz kompleksową pomoc związaną z zatrudnieniem na zagranicznym rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *