3 pomysły, jak nadać starszemu domowi nowoczesny wygląd

3 pomysły, jak nadać starszemu domowi nowoczesny wygląd

3 pomysły, jak nadać starszemu domowi nowoczesny wygląd

Starszy dom może uzyskać nowoczesny charakter, gdy wykonamy metamorfozę jego elewacji. Jak ją wykończyć?

Zobacz 3 pomysły na nowoczesne elewacje starych domów i wybierz najlepsze kolory i dekoracje!

1. Biały kolor elewacji

Biel świetnie wygląda na domach w nowoczesnym stylu i dzięki niej można nadać współczesny wymiar starszym budynkom.

Elewacja w kolorze bieli może być również doskonałym tłem do umieszczenia na elewacji różnych dekoracji, aby dzięki temu podkreślić jej poszczególne elementy, na przykład strefę wejściową albo obrzeża okien. Zobacz na – elewacyjnie.pl.

Alternatywą może być zastosowanie koloru jasnoszarego, który także znajduje się wśród popularnych barw nowoczesnych elewacji.

2. Elementy z drewna lub jego imitacji

Nowoczesne domy bardzo często wykańczane są elementami drewnianymi lub wykonanymi z imitacji drewna, na przykład ze styropianu, płyt HPL albo sidingu z tworzywa sztucznego.

Drewno świetnie prezentuje się jako akcent poszczególnych części budynku. W przypadku domu typu kostka deski mogą być umieszczone na linii okien albo przy ganku.

Ciekawy efekt można również uzyskać wtedy, gdy pas z drewna będzie umieszczony pionowo na całą wysokość domu lub wtedy, gdy wykończy się nim wpuszczany balkon.

3. Szare detale

Kolor antracytowy jest bardzo popularny i sięga po niego wiele osób, które chcą nadać swoim domom nowoczesny charakter. Chętnie wybierana jest też jasna szarość.

Podczas renowacji starszych domów często wykorzystuje się szarości. Można połączyć je też ze wspomnianą bielą i elementami z drewna.

Antracytowe lub jasnoszare farby mogą być zastosowane do dekoracyjnego, kontrastowego malowania na większej powierzchni jak parter albo piętro lub przy oknach.

Poza szarą farbą do elewacji można sięgnąć również po wiele innych materiałów, na przykład po szary kamień, blachę montowaną na ścianach czy płyty z betonu architektonicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *